İste

Deneme Veritabanları Listesi

* SET = Son Erişim Tarihi
 • Total Materia
  SET : 01 Haz 2020

  Total Materia veri tabanı 01 Haziran 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

  Total Materia dünyanın en kapsamlı malzeme veri tabanıdır.

  450,000’in üzerinde metal ve metal dışı malzemenin 20 milyondan fazla özellik kaydı 26 farklı dil seçeneği ile sunulmaktadır.

  İçerik özellikleri

  • 450,000’den fazla malzeme özelliği
  • Gelişmiş veriler için 3,000’den fazla kaynak
  • Metaller, polimerler, seramikler ve kompozitler
  • 150,000’den fazla gerilme, şekil değiştirme grafiği
  • 74 Standart geliştirme organizasyonu
  • Döngüsel Özellikli 35,000’den fazla malzeme
  • Uluslararası çapraz referans tabloları
  • Özellik tahmini ve enterpolasyonu
  • Kimyasal Bileşim
  • Bilgisayar destekli yazılım programlarına veri aktarımı
  • Mekanik ve Fiziksel Özellikler
  • Bilinmeyen malzemelerin saptanması
  • Çoklu malzeme kıyaslama seçeneği
  • Standart ve malzeme güncelleme takibi

  Tanıtım broşürü için tıklayınız.

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

 • Turcademy
  SET : 31 May 2020

  Turcademy veri tabanı 31 Mayıs 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

  Turcademy veri tabanı içeriğinde Türkçe ders/akademik kitaplarının bulunduğu Türkçe içerikli akademik bir veri tabanıdır.

   

  İçeriğinde Doğa bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Müzik ve Güzel Sanatlar, Hukuk ve Sosyal ve Beşeri Bilimler olmak üzere 6 farklı kategori bulunmaktadır.

   

  Turcademy veri tabanı içerisinde Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitimi Yayınları, Palme Yayınevi,  Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılığa ait 5800+ kaynak bulunmaktadır.

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

 • IEEE e-Learning Library
  SET : 30 Haz 2020

  30 Haziran 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan IEEE e-Learning Library hakkında bilgi vermek isteriz.

  IEEE e-Learning Library, dünyanın her yerindeki çalıştaylar ve konferanslardan en iyi eğitim kurslarını ve materyallerini seçen “Online Sürekli Eğitim” paketidir.

  Mühendislik alanında ileri teknolojiler için çeşitli konularda 750’den fazla eğitim/kurs paketleri sunar.

  Bu Eğitim Paketleri mühendislik ve araştırma teknolojilerinin geniş bir sahasında tanınan uzmanlar tarafından verilmektedir.

  IEEE Xplore Dijital Kütüphanesi aracılığıyla sunulan yüzlerce çevrimiçi mühendislik ve teknoloji dersi ile öğrenciler alanlarındaki önde gelen uzmanlardan öğrenebilirler. Yapay Zeka, Blockchain, 5G, Otonom Araçlar, IoT, Siber Güvenlik ve çok daha fazlasını sunan birçok konuyu keşfedin. Bu kurslar, internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişilebilir ve öğrencilerin mekandan bağımsız olarak öğrenmelerini sürdürmelerini kolaylaştırır.

  • Üniversitelerde dersleri destekler,
  • Araştırma projeleri için yeni gelişen teknolojilere ön hazırlık sağlar,
  • Online öğrenim, kurumlar için önemlidir,
  • CEOs sertifikasyonunu almak başarı için önemlidir,
  • Kurumlar çalışanlarını hesaplı bir şekilde yeniden eğitmeye gerek duyar,
  • Dinamik arayüz,
  • Teknolojik gelişmelerin en güncel hali,
  • PDF formatında erişim
  • Hızlı, kullanıcı kontrollü
  • Masaüstünüzden 7/24 erişim

  SAĞLADIĞI SERTİFİKALAR

  CEUs (Continuing Education Units):

  Kişinin katılımını resmi bir biçimde ölçen bir birimdir. IEEE eLearning Library derlemelerini başarı ile bitirenler bu belgeyi kazanır.

  PDHs (Professional Development Hours):

  Profesyonel Mühendislik ve Mimarlık alanlarında yüksek kalitede online eğitim programları ve Sertifikasyon sağlayan uluslararası bir kuruluştur.

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

 • ProQuest Statistical Premium Collection
  SET : 14 Tem 2020

  14 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan ProQuest Statistical Premium Collection hakkında bilgi vermek isteriz.

  ProQuest Statistical Premium Collection, istatistik ve verileri bulmak için inşa edilmiştir. Sosyal bilimler, işletme ve ekonomi alanlarındaki araştırmacılar için mevcut olan en iyi sosyoekonomik istatistikleri, raporları ve verileri sunar.

   

  Kullanıcı kılavuzu için tıklayınız.

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

   

 • ProQuest SciTech Premium Collection
  SET : 14 Tem 2020

  14 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan ProQuest SciTech Premium Collection hakkında bilgi vermek isteriz.

  ProQuest SciTech Premium Collection mühendislik, teknoloji ve doğal bilimler üzerine spesifikleşmiş  Natural Science Collection, Science Database, Technology Collection veri tabanlarının kombinasyonu ile oluşturulmuştur. Uzman editoryal ekip tarafından hazırlanmış bu veri tabanı aracılığıyla kullanıcılar geniş kapsamlı tam metin ve abstractlara erişim sağlayabilmektedirler.

   

  Kullanıcı kılavuzu için tıklayınız.

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

 • ProQuest Business Premium Collection
  SET : 14 Tem 2020

  14 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan ProQuest Business Premium Collection hakkında bilgi vermek isteriz.

  ProQuest Business Premium Collection İşletme araştırmalarında ABI/INFORM Collection , Accounting, Tax & Banking Collection, Asian & European Business Collection, Business Market Research Collection, Business Video Database, Entrepreneurship Database, J.P. Morgan Research veri tabanlarını birleştirir ve bir ara yüzden erişim sağlar.

  Kullanıcı kılavuzu için tıklayınız.

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

 • JoVE (Journal of Visualized Experiments)
  SET : 15 Haz 2020

  15 Haziran 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan JoVE (Journal of Visualized Experiments) hakkında bilgi vermek isteriz.

  JoVE (Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı, dünyanın ilk hakem heyetli bilimsel video veritabanıdır. Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir. Dünyada impact faktörü olan tek video veritabanı olan JoVE içerisinde 10.000’den fazla video makale mevcut olup her ay 150 yeni video eklenmektedir.

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

   

 • Art & Architecture Source
  SET : 01 Tem 2020

  01 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan Art & Architecture Source hakkında bilgi vermek isteriz.

  Art & Architecture Source veri tabanı; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. Uluslararası bir içeriğe erişim sağlayan bu otorite veri tabanı, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Felemenkçe yayımlanan en saygın süreli yayınları da içermektedir.

   

  Başlık listesi:

  https://www.ebscohost.com/titleLists/asu-coverage.xls    

  Konularına göre başlıklar:

  https://www.ebscohost.com/titleLists/asu-subject.xls  

  Detaylı bilgi:

  https://www.ebsco.com/products/research-databases/art-architecture-source

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.  

 • EconLit
  SET : 01 Tem 2020

  01 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan EconLit with Full Text veri tabanı hakkında sizlere bilgi vermek isteriz.

  Ekonomi alanında dünyaca ünlü bir dernek olan American Economy Association’ın temel danışma kaynağı olan EconLitin içerdiğin tüm kayıtları bulunduran ve EBSCO tarafından kapsamlı bir tam metin versiyon olarak sunulan EconLit with Full Text, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’ndeki araştırmacılar için hazırlanan en temel veri tabanıdır. Bu disiplinlerdeki öğrenciler ve araştırmacılar için en güvenilir tam metin koleksiyonu sunan veri tabanı, American Economy Association dergilerini gecikmesiz olmak üzere, yüzlerce dergi için tam metin erişim sunmaktadır. Annals of Economics & Finance, Journal of Economic Integration, Revue d’Economie Financière gibi önde gelen dergileri içeren EconLit with Full Text, ayrıca American Economic Review, ve Journal of Economic Literature dergilerinin ilk sayıdan itibaren tüm sayılarını kapsamaktadır.

   

  Veri tabanı ile ilgili olarak;

  Başlık listesi için tıklayınız

  Konularına göre başlıklar için tıklayınız

  Detaylı bilgi için tıklayınız

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.  

 • Engineering Source
  SET : 01 Tem 2020

  01 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan Engineering Source veri tabanı hakkında sizlere bilgi vermek isteriz.

  Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, enerji sistemleri; çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, makina, petrol ve doğal gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsayan bu otorite veri tabanının seçkin içeriği, American Society of Civil Engineers, Elsevier Science, John Wiley & Sons, Inc., Springer Science & Business Media, Oxford University Press ve Wiley-Blackwell gibi birçok lider yayıncıdan derlenmiştir.

  Engineering Source ayrıca Inspec, Ei Compendex ve GeoRef gibi temel mühendislik indekslerindeki yüzlerce dergiye tam metin erişim sağlamaktadır:

  • Inspec mühendislik indeksinde yer alan 500+ dergi için tam metin erişim

  • EI Compendex indeksinde yer alan 540+ dergi için tam metin erişim

  • GeoRef indeksinde yer alan yaklaşık 200 dergi için tam metin erişim

   

  Veri tabanı ile ilgili olarak;

  Başlık listesi için tıklayınız

  Konularına göre başlıklar için tıklayınız

  Detaylı bilgi için tıklayınız

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.  

 • Applied Science & Technology Source Ultimate
  SET : 01 Tem 2020

  01 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan Applied Science & Technology Source Ultimate hakkında bilgi vermek isteriz.

  Applied Science & Technology Source Ultimate, önde gelen ticaret ve endüstri dergilerinden, profesyonel ve teknik dergilere; özel konulara odaklanan süreli yayınlardan, konferans bildirilerine ve çok daha fazlasına erişim sağlayan bilim, teknoloji ve biyomedikal disiplinleri için hazırlanmış en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. Zengin ve geniş içeriği ile bu alanlardaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini en iyi şekilde destekleyen veri tabanı, ilgili bölümlerdeki araştırmacıların ve öğrencilerin birincil danışma kaynağı konumundadır.

  Başlık listesi için tıklayınız.

  Konularına göre başlıklar için tıklayınız.

  Detaylı bilgi için tıklayınız.

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.  

 • Hospitality & Tourism Complete
  SET : 01 Tem 2020

  01 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan Hospitality & Tourism Complete veri tabanı hakkında sizlere bilgi vermek isteriz.

  Turizm ve Otelcilik Bölümleri ve ilişkili akademik disiplinler için özel olarak hazırlanmış, en güvenilir kaynaklara tam metin erişim sağlayan Hospitality & Tourism Complete, bu disiplinlerdeki tüm konulara en detaylı şekilde odaklanan en temel danışma kaynağıdır. Dergiler, kitaplar, şirket ve ülke raporlarını da içerisinde barındıran veri tabanı, dünyanın farklı bölgelerinden derlenmiş olup hem yerel hem de uluslararası kapsamı ile araştırmacılara küresel bir bakış açısı sunmaktadır.

  Veri tabanı ile ilgili olarak;

  Başlık listesi için tıklayınız.

  Konularına göre başlıklar için tıklayınız.

  Detaylı bilgi için tıklayınız.

                                                                                                                    

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.  

 • Akademik Sunum
  SET : 01 Eyl 2020

  01 Eylül 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan Akademik Sunum veri tabanı hakkında bilgi vermek isteriz.

  Akademik Sunum 10.000’den fazla üniversite eğitimi sırasında kullanılabilecek sunumu içeren bir sunum veri tabanıdır. Çoğunluğu lisans ve lisansüstü dersleri ve bu derslerin konularını kapsayan sunumlar konularına göre ayrılacak şekilde yer almaktadır. Akademik sunum bir veri tabanı olarak sunumu barındırmanın yanında sunumların online / uzaktan eğitim sırasında kolayca gösterimi ve öğrenciler ile paylaşımını da sağlar.

  Akademik Sunum ile;

  • Kullanıcılar mevcut sunumları indirebilir veya kendi sunumlarınızı yükleyebilirler.
  • 12 kategoride binlerce sunum tam metin içeriğinde arama yapabilirler.
  • Sunumları web/mobil cihazlardan çevrimiçi görüntülenebilir.
  • İlgi alanlarınıza göre kategoriler içerisinde sunumlara göz atılabilir.
  • Merak ettiğiniz konularda yüklenen yeni sunumları otomatik olarak bülten ile akademisyen ve araştırmacılara bildirilir.

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

   

 • Akademik TV
  SET : 31 May 2020

  31 Mayıs 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan Akademik TV hakkında bilgi vermek isteriz.

  Akademik TV, farklı öğrenim seviyelerindeki kullanıcılara hitap eden 5000+ den fazla videoyu barındıran ve akademik eğitime destek olmayı amaçlamış milli bir video veri tabanıdır. Kullanıcılar sistemde yer alan videoları izleyebileceği gibi sisteme ücretsiz kayıt olup video yüklemesi de yapabilirler.

  Akademik TV’de, Türkiye’de gerçekleştirilen onlarca akademik sempozyuma ait akademik bildirilerin video sunum halleri yer almaktadır. Yüzlerce konu başlığında yayımlanmış binlerce videoyu bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca eğitmenler tarafından oluşturulmuş, farklı konu başlıklarında yayımlanmış kurslar Akademik TV’de yer almaktadır.

   

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.

 • IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitaplar
  SET : 30 Haz 2020

  30 Haziran 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılan IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitaplar hakkında bilgi vermek isteriz.

  IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitap Kütüphanesi; mühendislik, enerji ve bilgisayar bilimlerinde ortaya çıkan konular hakkında en güncel bilgileri sunar. Her başlık, alandaki araştırma liderleri tarafından yazılan ve hakem değerlendirmesiyle onaylanan ortalama 150 sayfalık tek bir monograftan oluşur.

  Özellikler ve faydalar:

  • Her yıl 50+ yeni başlık eklenerek 525'in üzerinde başlığa erişim.

  • Alanında uzmanlar tarafından kaleme alınan, gelişen teknolojiler hakkında en güncel bilgileri sağlar

  • Scopus SJR'deki konuların ilk 10'unda çeşitli başlıklar bulunan yüksek kaliteli içerik

  • Derin, güncel ders materyali ile ders kitaplarına ideal bir tamamlayıcı olarak hizmet eder

  • En güncel konular; Derin Öğrenme, Robotik ve İnsan Bilgisayar Etkileşimi

  Kampüs İçi Erişim için tıklayınız.

  Kampüs Dışı Erişim için tıklayınız.