İste

Yeni Abone Veri Tabanları - Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM)

Kütüphane İSTE – BKM’nin 2021 yılı için abonelik sağladığı Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) veri tabanı hakkında bilgi vermek isteriz.

 

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

 

Erişim için: Sisteme kayıt ol kısmından kayıt olunuz. Sadece kurumsal mail adresinizle (……..@iste.edu.tr) üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra mail adresinize bir doğrulama kodu gelecektir. Doğrulama kodunu onayladığınız takdirde sorunsuz giriş yapmış olacaksınız. Sisteme 7/24 istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Üye olurken bir sorun yaşarsanız lütfen tarafımıza bilgi veriniz.

 

https://ayeum.com/uye-ol