İste

TUBİTAK - EKUAL Veritabanları Listesi

* SET = Son Erişim Tarihi
 • SPRINGER E-KİTAP VERİTABANI

  Springer eKitap koleksiyonu yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 50.000’in üzerinde kitap ile kütüphane koleksiyonunda yer almaktadır. Kitap ve kitap bölümlerine tam metin erişim imkanı sağlayan Springer eKitap koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.  Her kitap için ‘’bölüm indirme’’ ve bütün ‘’kitap indirme’’ seçenekleri vardır.
    Erişim linki :http://link.springer.com

 • Taylor & Francis Veritabanı

  VERİTABANI HAKKINDA BİLGİ

   

  (Veritabanı; fizik, matematik, mühendislik, teknoloji, eczacılık, biyoloji, psikoloji, eğitim, isletme, kimya ve beşeri bilimlerde yaklaşık 1039 dergiye 1997'den itibaren tam metin erişim sağlamaktadır. Bu dergilerin 552 adedi Sosyal ve Beşeri Bilimler; 487 adedi ise Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp alanındadır.)

  Erişim linki : http://www.tandfonline.com


  Kullanım Kılavuzu

 • ScienceDirect Veritabanı

  VERİTABANI İLE İLGİLİ BİLGİ

  (Science Direct, Elsevier Science Yayınevinin ve diğer bilimsel, teknik, tıp yayınevlerinin ve derneklerin dergilerine ve danışma kaynaklarına tam metin erişimi sağlayan disiplinler arası elektronik veri tabanıdır. Ayrıca bu veri tabanından bibliyografik bilgi de taranabilir.)

  Erişim linki : http://www.sciencedirect.com/

   


  Kullanım Kılavuzu

 • Web Of Science

  Veritabanı Hakkında Bilgi

  Dergilerin etki değerleri, araştırma performansı ölçümleri, kütüphanelerin koleksiyon geliştirme vs gibi çalışma alanlarında kurumların başvurabileceği temel bir kaynaktır. Birçok bilim dalı ve disiplinde 16.000'in üzerinde dergi, kitap ve konferans bildirilerini kapsayan bibliyografik ve atıf veri tabanıdır.)

  Erişim Linki : http://apps.webofknowledge.com


  KULANIM KIALVUZU

 • İthenticate İntihal Programı

  İthenticate İntihal Programı Nedir?

  Üniversitelerde doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir.

  Programı kullanmak isteyen akademisyenlerin sisteme tanımlanması için; ad, soyad ve  kurumsal e-postalarını kddb@iste.edu.tr adresine mail gönderebilir veya 16 02 nolu dahili hattan kendileri için hesap oluşturulmasını isteyebilirler.

  İthenticate İntihal Programı Kullanımı 

  Üniversitelerde doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir.  Araştırma görevlisi, doktora öğrencisi veya lisans öğrencilerinin programı kullanması ve program üzerinde tez, öğrenci ödevi, proje vb. gibi makale dışı taramaların yapılması lisansa aykırıdır. Bu tarz kullanımı tespit edilen kullanıcıların hesapları kapatılacaktır, 

  Erişim linki : http://www.ithenticate.com/

   


  KULANIM KIALVUZU

 • Emerald Premier eJournal

  VERİTABANI HAKKINDA BİLGİ

  Emerald Group Publishing Limited 1967’de İngiltere’de kurulan uluslararası bir yayınevidir 305 elektronik dergi, 1650 ekitap ve 1500 Vaka çalışması sunar. Konu alanları ağırlıklı olarak yönetim bilimleridir

  Erişim adresi : http://www.emeraldinsight.com/


  KULANIM KIALVUZU